بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون

شروع رانندگی در روزهای سرد زمستان بسیار سخت است. باید کمی تحمل کنید تا ماشین شما گرم شود تا بتوانید استارت بزنید و پس از مدتی طولانی بخاری را گرم کنید. اگر تابه‌حال نام بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون را نشنیده بودید، اکنون وقت این است که این مقاله را بخوانید و همین‌الان آن را از پیشرو صنعت سفارش دهید تا حتی در سرمای سخت زمستان نیز بتوانید رانندگی راحتی را تجربه کنید.

بخاری درجا یا بخاری پارکینگ را بیشتر بشناسید

اگر بتوانید قبل از اینکه خودتان را به خودرو برسانید، آن را روشن کرده و داخل کامیون خود را گرم کنید، یک گام مثبت در جهت حرفه خود برداشته‌اید. بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون دقیقاً همین کار را می‌کند. این وسیله که جزو قطعاتی است که بدون ارتباط با موتور عمل می‌کند، انرژی خود را از باطری کامیون گرفته و باعث گرم‌شدن داخل کابین می‌شود.

به همین دلیل هر وقت نیاز بود تا در خودروی خاموش خود کمی استراحت کنید، دیگر نباید نگران سرمای داخل اتاقک باشید. خودروی شما بدون مصرف سوخت، گرم خواهد ماند. جالب اینجا است که این ابزار با تمامی خودروهای سبک‌وسنگین سازگار است و بهترین عملکرد را دارد.

بخاری کامیون

به سهولت در خودرو قابل نصب است

چند مدل بخاری درجا داریم؟

بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون که در بازار موجود است بسته به شرایط مختلف تنوع زیادی دارد. اندازه، سایز، استفاده از گازوئیل یا بنزین یا عملکرد مبتنی بر آب یا هوای خشک این تنوع را به وجود اورده است.

بسته به اینکه این بخاری‌ها از ترکیب نفت و گازوئیل استفاده می‌کنند یا برای عملکرد خود از بنزین بهره می‌برند به سه نوع مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. از طرف دیگر بسته به قدرت هوای گرم بخاری نیز این فن‌ها تفاوت‌های مختلفی دارند. فن‌ها بین ۱۸۰۰ وات تا ۵۵۰۰ گسترده شده و مدل‌های مختلفی را به وجود آورده است.

دسته‌بندی دیگر این بخاری‌ها براین‌اساس است که به کمک آب یا هوای خشک عمل می‌کنند. در مدل‌هایی که از هوای خشک استفاده می‌کنند تنها کارایی این است که داخل اتاقک کامیون گرم می‌شود؛ اما نوع آبی، رادیاتور خودرو را هم از یخ‌زدگی نجات می‌دهد.

این بخاری برای کامیونداران مزایای بسیاری دارد

بخاری‌های درجا و مزایای آن

بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون مزایای دیگری نیز دارد. به‌عنوان‌مثال سهولت در عملکرد از جمله مزایای این سیستم به‌حساب می‌آید. علاوه بر عملکرد ساده، نصب آن نیز بسیار آسان است، این سهولت زمانی چند برابر می‌شود که بدانید می‌توانید با چند کلیک آن را از پارت کامیون خریداری کنید

در ضمن باید بدانید که این تجهیزات بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. ازآنجا که از باتری خودرو تغذیه می‌شوند میزان سوخت مصرفی شما نیز بسیار کاهش پیدا می‌کند. در ضمن با همین شیوه نیز بیشترین میزان گرما را در فصول سرد سال در اختیارتان قرار می‌دهند.

نکته مهم دیگر این است که این تجهیزات هیچ صدای اضافی تولید نمی‌کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خودروی شما را گرم کرده و آماده حرکت می‌کنند. با این تفاسیر شما چه در خودرو باشید چه نباشید مطمئن هستید که از گرمای داخل اتاقک کاسته نمی‌شود. حتی زمانی که نیاز است در شب استراحت کنید و نمی‌خواهید خودرو روشن باشد، باز هم در کابین گرم کامیون می‌توانید از این گرما لذت ببرید.

بخاری پارکینگ چگونه عمل می‌کند؟

بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون  هم با کمک برق عمل می‌کند و هم از سوخت بهره می‌برد. پمپی که با کمک برق عمل می‌کند سوخت را به درون محفظه بخاری درجا می‌کشد. پس از ورود به این بخش به کمک قسمتی به نام انژکتور به بخشی وارد می‌شود که احتراق در آن رخ می‌دهد. این سوخت در اثر ترکیب با پودر هوا باعث می‌شود احتراق انجام شود. حاصل این احتراق علاوه بر گرما، دود و گاز CO2 است که هر دو از دودکش خودرو به سمت بیرون فرستاده شده و گرما در اتاقک باقی می‌ماند.

کلام پایانی

بخاری در جا در کامیون یا سیستم گرمایش کامیون  وسیله‌ای است که به کامیون‌داران کمک می‌کند در فصل سرد سال، حتی زمانی که خودروی آن‌ها خاموش است باز هم بتوانند بدون نیاز به مصرف سوخت اتاقک کابین را گرم کرده و از سرما در امان بمانند. البته این بدان شرط است که این قطعه را از سایت پارت کامیون خریداری کنید تا مطمئن باشید دقیقاً همان کیفیتی که مدنظر شما است را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *